×
Tento web používá soubory cookies, pokračováním souhlasíte s používáním těchto souborů. Více informací

Různé rozměry brýlí

Posted by akos 22/07/2016 0 Comment(s)

Chceme, aby Vám nové brýle "seděli" přinejmenším tak dobře, jako Vaše staré.

Proto jsme pro Vás připravili a seskupili informace ohledně rozměrů, které je dobré zkontrolovat si ještě před koupí nových brýlí. Přední rozměry se týkají šířky brýlí, výšky očnice, šířky očnice a spolu vytvářejí tvar a velikost Vašich nových brýlí. Výška, jakož i šířka očnice je udána v milimetrech a jedná se o vnitřní výšku, šířku očnice. Pokud již brýle nosíte a jste s jejich rozměrem spokojený / á, doporučujeme Vám přeměřit si je (hlavně šířku brýlí a délku postranice) a zvolit si nové brýle stejné, podobné velikosti. Nakolik jsou rozměry udány v milimetrech, pár mm odchylka nepředstavuje velkou odlišnost.

Kde můžete na stránkách Opti24 najít rozměry nabízených brýlí?

Jelikož mají brýle rozměry odlišné, je velmi důležité, abyste si ještě před koupí premerali Vaše aktuální brýle. Tím předejdete koupi nevhodných (malých nebo velkých) brýlí. Pod každým modelem se na stránce Opti24 nachází silueta brýlí s potřebnými rozměry. Hodnoty jsou uvedeny v mm. Pro snadnější rozhodování Vám nabízíme i přesnou hmotnost brýlových obrub. 

rozměry brýlových obrub

Měření šířky brýlí

Celkovou šířku brýlí si snadno umíte zjistit přeměřením přední části, šířky brýlí

  1. Položte si brýle na stůl
  2. Vezměte si pravítko
  3. Změřte šířku brýlí podle obrázku vedle

typ Opti24

Tip Akose: Využijte naše „virtuální zrcadlo“ díky kterému snadněji a rychleji zjistíte, zda Vám zvolené brýle i rozměrově sedí. Pro usnadnění výběru Vám Opti24 nabízí možnost vyfiltrovat si brýle i podle šířky brýlí.

šířka brýlí

Délka stranice

Všechny námi nabízené modely brýlí mají i rozměr stranice. Daný údaje je v milimetrech a na svých současných brýlích si ho umíte změřit následovně:

  1. Položte si brýle na stůl
  2. Vezměte si pravítko
  3. Měřte celkovou délku stranice, včetně zakřivení.

délka stranice brýlí

Výška očnice

  1. Vezměte si pravítko
  2. Měří se vnitřní část, přes střed čočky - viz foto.

typ Opti24

Tip Lucie: Výška očnice při progresivních / multifokálních sklech nesmí být menší než 27 mm. U "klasických" brýlích (brýle na dálku nebo brýle na čtení) není třeba dodržet žádnou minimální výši.

výška očnice brýlí

Šířka nosníku

Při výběru brýlí dbejte i na šířku nosníku. Tato hodnota by neměla být příliš úzká, aby Vás brýle netlačily, ale ani příliš široká.

  1. Vezměte si pravítko
  2. Změřte ji v nejužší části, uvnitř (v mm)-viz obrázek

typ Opti24

Tip Akose: Pro usnadnění výběru Vám Opti24 nabízí možnost vyfiltrovat si brýle i podle šířky nosníku a délky stranice.

šířka nosníku brýlí